Sindirim Sistemi Rahatsızlıkları

Zehirlenmeye Ne İyi Gelir?

Organizmada fizyoloik bozukluklara neden olan kimyasal maddelere zehir, bu maddelerle organizmanın geçici yada sürekli olarak bozulmasına  zehirlenme adı verilir. Zehir ve toksit madde gibi sözcükler zehirlenme ve entoksikasyon sözcükleri ile aynı anlamdadır. Çocukluk çağı zehirlenmeleri kazalar içinde çok önemli bir yer tutmaktadır. Zehirlenmeye iyi gelen aşağıdaki bitki kürlerini zehirlenmelere karşı uygulayabilirsiniz. 1 bardak kaynar suya 10-12… Devamını Oku »

Hazımsızlığa iyi gelen şifalı bitkiler

Sindirimin normal şekilde olmaması ve bağırsakların az çalışması hazımsızlığa yol açar. Yemekten bir süre sonra midede şişkinlik ve ya yanma hissi oluşur. Sık sık yemek yeme ihtiyacı hissedilir. Kabızlık, uykusuzluk, sinirlilik, unutkanlıkve çarpıntı da görülebilir. Tedavinin ilk şartı stres ve üzüntüden uzak durmaktır. Et yemekleri azaltılır, daha çok sebze ve çiğ meyve yenmelidir. Yemeklerden sonra… Devamını Oku »

Ağız Kokusunu Gideren Şifalı Bitkiler

Ağız kokusu günümüz insanının sıkça karşılaştığı sorunlardan biridir. Özellikle bazı kişilerde ağız kokusu sorunu kronik bir hal almıştır. Ağız kokusunun sebebini bulmak çok önemlidir. Diş çürüklerinden kaynaklanabileceği gibi midedeki yaralardan (ülser) , şeker hastalığından, boğaz iltihaplanmasından, devamlı ishal ya da gabız olmaktan kaynaklanabilir. Eğer ağız kokusu midedeki rahatsızlıklardan kaynaklanıyorsa: Nane yağı Karanfil yağı ve Mersin… Devamını Oku »