Sinir Sistemi Bozuklukları

Alzheimer’e İyi Gelen Bitki Kürleri

Alzhemier bunamadan kaynaklanır. Beyin hücrelerinin harabolmasına veya ölmesine neden olur. Hastada hafıza kaybı kişik ve davranış değişiklikleri , düşünme ve yorumlarda bozulma meydana gelir. Hastalık ilerledikçe günlük yaşamı sürdürmek zorlaşır. Bir bardak sıcak suya 1 tatlı kaşığı biberiye atılır.10 dk bekletilir ve günd e 3 bardak  içilir. Taneleri lestin bakımından zengin olduğu için bakla bol… Devamını Oku »

Felç için şifalı bitki kürleri

Sinirlerdeki  harabiyet sebebiyle vücudun bir kısmının veya tamamının duyarsız hale gelmesine felç denir. Felçli hastalarda damarlarda kanama olur ve kaslar görev yapamaz hale gelir. Görme ve konuşma bozuklukları ve  şiddetli baş ağrısı ilk belirtileridir. Yaşlılar daha fazla risk altındadır. Felç için şu bitkisel tedaviler önerilir. Çörekotu, papatya,  zeytinyağıyla kanatılır. Soğuyunca felçli bölgeye sürülür. Ardıç yağı… Devamını Oku »

Migren için şifalı bitkiler

Bulantı, kusma ile birlikte meydana gelen başağrısıdır. Işığa ve sese aşırı duyarlılık meydana gelir. Migren ağrısı çeken kişinin yaşam kalitesi düşer. Migren için uygulanabilecek bitkisel tedaviler şunlardır: 900 gr. zeytinyağı, 250 gr. havacıva, 50 gr. tarçın,50 gr. kimyon 3 saat kaynatılır süzülür ve elde edilen maya  ağrıyan yerlere boyun kökünden itibaren masaj yapılır. 1 bardak… Devamını Oku »