Hamilelikte Karşılaşılan Sorunlar

Bulantı, Kusma ve Başdönmesi için Bitkisel Tedavi Yöntemleri

Hamilelikten kaynaklanan  günün her saatindeki bulantı ve kusmalardan kurtulabilmek için 1 çay bardağı sıcak suya 1 kahve kaşığı ufalanmış nane konur. 5 dakika sonra süzülür. Ilık ılık günde 3-5  çay bardağı içilir. Bunun içerisine 1 dilim limon da atılırsa  daha iyi olur. Nane fazla koyulmamalı aksi halde buantıyı arttırır.

Kabızlık (Peklik)

Kabızlığı gidermek için her yemeğin ardından 5-6 adet kuru incir yenmeli. Hem bol kalsiyum verir, hem de dışarı çıkmayı kolaylaştırır. KURU SİYAH ERİK:  Bu erik suda şişirilmeli ve her yemekte bunda 5-6 tane yenmelidir. Erikle birlikte kuru kayısı da karıştırılırsa daha etkili lur. KETEN TOHUMU: 1 tatlı kaşığı keten tohumu 1 çay bardağı suyla ıslatılır.… Devamını Oku »

Albümin

Böbrekler tam çalışmadığı için gebelikte son aylara doğru albümin  meydana gelmesine neden olur. Bu da hamile kadında baş ağrısı, tansiyon yüksekliği meydana getirir.  El, ayak, bacak ve göz kapaklarında şişmeler meydana gelir. Bu durumda yiyeceklerde tuz kullanımamalı, akşam yemeklerinde et ve etli yemekler yenmemeli, akşamları daha çok pirinç ve sebze çorbaları,bol çiğ sebze meyve ve… Devamını Oku »