Kalp Damarı Hastalıkları

29 Haziran 2018

Özellikle hayvansal gıdalarda bulunan ve fazla miktarda alındığında damar iç yüzeyine yapışan kolestrol isimli yağ türü, normalde esnek olan damarların esnekliğini azaltır. Damar duvarları sertleşir ve tıkanır. Yüksek tansiyon ve yaşın ilerlemesiyle damar yapısı bozulmaya başlar. Sigara kullanılması gibi etmenler ateroskleroz yani damar tıkanıklığını meydana getirir. Kalbin kas tabakası yeterince beslenemez ve beslenemediği için yeterince kasılamaz.  Bu da hastada göğüs ağrısına neden olur.

  1. 5 kilo suya 200 gr. hayır tohumu konulur. 2 saat kaynadıktan sonra eksilen su yerine sıcak su ilave edilir. Her sabah dolapta saklanacak olan bu sudab bir bardak içilir.
  2. 10 gr. sarmısak iyice ezilir, üzerine 10 gr.lık ılık su konur. 24 saat bekletildikten sonra bir tülbent vasıtası ile süzülür. Günde 3 kere 20-30 damla içilir.
  3. Kalp yorgunluğu için alıç  bitkisi kullanılmalıdır. 1 bardak kaynar suya 4 gr. ufalanmış alıç yaprağı konur.10 dk. bekletilir, günde 2-3 bardak içilir.
  4. 1 bardak kaynar suya 4-10 gr. andız otu kökü konur, 10 dk bekletilir, yemeklerden önce 1 bardak içilir. Bu bitkiyi kaynatarak da kullanabilirsiniz.
  5. Kalp damarlarını genişletebilmek için; 1 bardak suya diş otu tohumundan 10-20 gr. konur 5-10 dk. kaynatılır. Günde 2-3 bardak içilir. Ya da çoban çökerten tohmundan 1 bardak suya 10 gr. konulur, 10 dk. bekletilip içilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.