Sinir Bozukluğu

1 Temmuz 2011

Günümüzde hayat şartları gereği devamlı olarak stres altında bulunmaktan kaynaklanan ankisiyete halidir. Hayattan zevk alamama, sürekli kendini mutsuz, halsiz ve yorgun hissetme görülür. Hasta gerçekte hasta olmadığı halde kendinde  hastalıklar bulmaya çalışır.  Bu hallerden kurtulabilmek için temiz havada dolaşmak, hayatın iyi yanlarını görmeye çalışmak, varsa kötü alışkanlıklardan uzaklaşmaya çalışmak gerekmektedir. B vitamini tüketilmeye çalışılmalıdır.  Sardunya , lavanta, limon, portakal kokuları sinir sistemine iyi gelir. Sinir bozukluğuna önerebileceğimiz bitkisel tedaviler şunlardır:

 • 4 su bardağı suya,  2 kahve kaşığı Güzelavratotu Yaprağı konur kaynatılır ve süzülür. Üzerine 1 tatlı kaşığı bal ilave edilerek günde 1 çorba kaşığı  içilir.
 • 4 bardak suya 2 tutam lavanta çiçeği konur. 15 dakika kaynatılıp süzülür Günde 3 kere birer çay bardağı içilir.
 • 4 bardak suya 1 çorba kaşığı melisa ufalanır. Kaynatılıp süzülür. Sabah akşam 2’şer çorba kaşığı içilir.
 • 1 bardak kaynar suya 6 gr. kişniş konur. 10 dakika bekletilir. günde 3 defa birer bardak içilir.
 • Histeri hastaları için şeytan tersi toz halinde 0,5-1 gr hap halinde içilir.
 • 1 bardak kaynar suya 20 gr. yemişen yaprağı veya meyvesi konur, 10 dakika bekletilir. günde 2-3 bardak içilir.
 • 1 bardak suya 4-10 gr. zerdeçal konur. 10 dakika kaynatılır. 2-3 bardak içilir. Zerdeçal günde 0,25-0,50 gr toz hainde de içilebilir.

11 thoughts on “Sinir Bozukluğu

 1. mustafa ilhan

  Bedenim pis koktuğunu söyluyorum ama ewdekiler tam tersi çok guzel koktuğumu soyluyorlar.fakat buna karşın okul arkadaslarımda pıs koktuğumu söylemeselerde hıssettiriyolar.hergun duş alıyorum ama yıne pis koku alıyorum.bi onerinız varsa sevınırım.

 2. admin Yazar

  Aşırı terleme vücudunuzda kötü kokulara neden olabilir. Aşırı terlemede sinir bozukluğundan , fazla sıcak havalardan veya ergenlik çağında olmanızdan kaynaklanabilir . Bu tür kokuları gidermek için yatmadan önce koltukaltlarınızı salatalık kabuğu ile avabilir sabahta bol su ile bu bölgeleri yıkayabilirsiniz. Yada 4 bardak suya 4 çorba kaşığı kıyılmış enginar kökü konur, 10 dk kaynattıktan sonra 20 dk bekletilir. Günde 3 kere 1’er kahve fincanı bu karışımdan içebilirsiniz. Sinir bozukluğundan kaynaklanan vücut kokularına da patlıcan yemekleri iyi gelir.

 3. serdar

  eşimle ayrılma noktasındayız piskolajim çok bozuk sakinlemem lazım ne kullanmalıyım tşk

 4. esra

  sakinlemek için akşamları melisa çayı içmek sinirlere birebir.Bana doktorum tavsiye etti çokta iyi geldi denemenizi tavsiye ederim.

 5. gamze

  bir turlu sakinleşemiyorum duyduğum güzel kelimeler bana küfür gibi geliyor. her şeye sinirleniyorum en ufak şeylere bile aklınıza gelmicek şeylere bozulup alınıyorum mesela bu gün güne berbat başladım ve ağlamak istiyorum her şeyi kırıp dökmek istiyorum okadar berbat birşey ki bi iki kelimeyle anlatılcak bişey değil

 6. can

  sinirlendiğiniz biri veya bir durum olmalı mutlaka..aksi durumda söylediğiniz gibi hissetmenize imkan yok. istediğiniz gibi ilerlemeyen bir iş, istediğiniz şekilde rahat olamadığınız bir ortam ya da doğrudan sinirinizin bozulmasına neden olan biri..çözüm olarak bulunduğunuz ortamdan çıkın kendinize yeni bir uğraş bulun ve mümkün olduğu kadar siniriniz bozan her neyse ona aldırmayın, görmezden gelin..kendi içinizde büyütmeyin yoksa yazdıklarınızdan gördüğüm kadarıyla baş edemeyebilirsiniz..kendi sağlığınız için uzak durmayı deneyin..

 7. rabia

  her şeye ani tepkiler veriyorum sonra da pişman oluyorum ve ağlıyorum çok fazla duygusal oluyorum unutkanlık da başladı bende karamsarlık mutsuzluk fazlasıyla… aşırı uyku kendi kendime hayaller kurup ağlıyorum yani artık hiç iyi hayaller kuramıyorum hep kötü şeyleri düşünüp kendimi yıpratıyorum çevremdekileri de en çokta şu herşeye ağlama huyumdan nefret ediyorum psikologa mı gitmem gerekiyor yardım ederseniz sevinirim

 8. MERVE

  sinirlerim çok bozuk çok kıskanç aksi bi insan oldum çıktım.ilk evlendiğimde kayınvalide yanında oturduk anlaşamıyordum ben türk onlar çingeneydi sanırım çünkü çok kavgacılardı.nefret ediyorum eşimin ailesinden kaynım ve eltimden onları görmek dahi istemiyorum ne yapmalıyım.

 9. mehmet

  hepsiboş bizorlukla karşılaştığınızda çekirdek inancımıza bakmamızlazın ve yeterikadar yemek yemeliliyi bazı sitreslerde yemekten olur arabaya yakıt alırken 20 liralık yere 40 liralık gaz alayımda sevinsin demek gibi yeteri kadar yiycez açıkınca tekrar sık-az-öz

 10. mehmet

  yani gidecemizden fazla yakıt almak gibi yeterinden fazla yamekte saçma ama en önemlisi inanç

 11. selahattın

  merhabalar işlerımın ters gıtmesı ve bazı aıle sorunları benı bır haylı yıprattı uyku uyuyamıyorum bazı gecelerı 3 saat uyku uyuyabılıyorum yaklasık 3 aydan berı gunlerım gecelerım kabus gıbı oldu bana butun dıkkatım dagıldı hep aynı seylerı dusunuyorum bır turlu işin içinde cıkamıyorum tşk

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.